Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami

Telefon +48 729-29-78-78

Dzwoń 24h na dobę


Pomysły na rozrywkę na trzeźwej imprezie

29.12.2020, administrator

Alkohol to często nieodzowny element imprezy. Niezależnie od okazji, równie często w Polsce pije się za smutki, jak i radości, na domówce ze znajomymi, hucznych urodzinach czy chrzcinach. Jeśli prowadzimy bujne życie towarzyskie to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wyjątkowo często będziemy spożywać alkohol. Nie koniecznie mowa tu o uzależnieniu, ale też podejściu do własnego zdrowia. Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów, chorób wątroby i trzu

stki, obniża odporność i rozregulowuje układ nerwowy. Warto nie uzależniać od niego dobrej zabawy i czasem spróbować pobawić się bez wspomagacza. W końcu w dobrym towarzystwie powinniśmy odnajdować się bez pomocy wysokoprocentowych napojów.

Jak bawić się na trzeźwej imprezie? Co robić? Zacznijcie od prostych gier integracyjnych. Szczególnie, jeśli spędzacie czas w gronie ludzie, w którym nie wszyscy się świetnie znają. Dobrym pomysłem będzie np. zabawa w „Nigdy nie”. Rozstawiamy krzesła w kole – jedno mniej niż ilość osób. Jedna osoba staje w środku koła i dokańcza zdanie „Nigdy nie…”, np. „Nigdy nie byłem za granicą”. Osoby, które nigdy nie były za granicą wstają z krzeseł i zamieniają się miejscami. Osoba, która nie zdąży usiąść zostaje na środku i kontynuuje zabawę z kolejnym zdaniem.

Jeśli towarzystwo zna się lepiej, sięgnijcie po znane i lubiane zabawy typu tabu czy kalambury. Im więcej wygłupów tym lepiej! Zabawa szybko poprawi wszystkim humor i rozkręci wieczór. Świetnym pomysłem będzie też kupienie gry planszowej, która wpasuje się w gusta grupy, np. związanej z lubianym przez wszystkich filmem. Klasyki typu Jenga, Monopol czy Scrabble to też zawsze dobry wybór. A może wspólny seans filmowy z popcornem? Możliwości jest całe mnóstwo! Przetestujcie je wszystkie i przekonajcie się sami, że alkohol nie jest potrzebny, żeby miło spędzić czas ze znajomymi.

Zrezygnowaliście z drinków i toastów, ale chcecie poczuć się uroczyście? Pomyślcie o drinkach bezalkoholowych. Mogą być równie kolorowe, piękne podane i pyszne. Nadają się również do wzniesienia toastu. Ich przygotowanie może być ciekawym wyzwaniem i świetną zabawą. Pobawcie się składnikami i kolorami. Virgin Mojito jest tak samo dobre, o ile nie lepsze, niż to, do którego dodaje się rum. Rozgnieć dwie ćwiartki limonki i kilka listków mięty z syropem cukrowym lub brązowym cukrem. Wypełnij szklankę lodem i zalej gazowaną wodą lub cytrusowym napojem. Smacznego!

Co powiecie na trzeźwy styczeń? Nowy Rok to dobry czas, żeby dać sobie jakieś wyzwanie. Jednym z noworocznych postanowień może być trzeźwość i rzadsze korzystanie z używek, które w nadmiarze szkodzą naszemu zdrowiu.