Nie czekaj, zadzwoń już teraz i uzyskaj pomoc: +48 729 29 78 78

Przychodzi taki moment w życiu osoby uzależnionej, że zaczyna zauważać, że uzależnienie niszczy zarówno jej życie jak i życie bliskich osób. Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Pojawia się myśl : „Coś z tym muszę zrobić…”. Samotnie lub tylko przy pomocy najbliższych nic się nie zdziała. Deklaracje, przysięgi itp. – to tylko kwestia czasu kiedy zostaną złamane. To najlepszy moment na podjęcie decyzji o leczeniu w Ośrodku Terapii Uzależnień. To najlepszy moment na to aby zadzwonić do nas – do Ośrodka Terapii Uzależnień „Nowy Dzień”.

 

 

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień mieści się w przepięknym domu, w spokojnej dzielnicy Krakowa, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Przyjazny dom wraz z uroczym, wielkim ogrodem dają niesamowity klimat, który sprawia, że każdy zaczyna całkowicie inaczej patrzeć na swoje dotychczasowe sprawy. Człowiek dostrzega wtedy możliwe szanse zmiany, odnajduje zagubiony sens swojego istnienia i rozpoczyna budowanie lepszego, szczęśliwszego życia. W przytulnej, domowej atmosferze jest to na pewno zdecydowanie łatwiejsze niż gdziekolwiek indziej.

Terapia uzależnień

Stworzyliśmy to miejsce po to, aby osoby odbywające terapię otrzymały kompleksową pomoc na najwyższym poziomie, aby po terapii uzależnienia w naszym Ośrodku były przygotowane do trzeźwego życia w najlepszy sposób. Nie jesteśmy ośrodkiem Spa dla zamożnych alkoholików – jesteśmy w pełni profesjonalnym ośrodkiem terapii w którym można rozpocząć zmianę swojego życia na lepsze. Wychodzimy z założenia „w zdrowym ciele zdrowy duch” – stąd tez siłownia, możliwość wycieczek.

Tradycją, wypracowaną przez naszych terapeutów są wyjazdy w Tatry. Góry są bardzo „terapeutyczne” – tutaj nie ma miejsca na oszukiwanie. Trzeba twardo i uważnie stąpać po ziemi aby coś osiągnąć. Można też nauczyć się pokonywać własne ograniczenia. Jeden z uczestników wycieczki kilka lat temu, będąc po raz pierwszy w Tatrach powiedział: „Jak ja tutaj dałem radę wejść ( Kasprowy od Hali Gąsienicowej ) to nie pić też potrafię.” /Dzisiaj ma 61 lat i cztery lata abstynencji/.

Uczestnicy terapii mają do dyspozycji dwuosobowe pokoje, bibliotekę, opiekę lekarską, psychologiczną, psychiatryczną i terapeutyczną oraz całodzienne domowe wyżywienie z całodobowo otwartą kuchnią.

Leczenie uzależnień w miejscu przypominającym dom jest znacznie skuteczniejsze niż terapia w miejscu, które przypomina szpital, a niektóre ośrodki leczenia alkoholizmu / lekomanii / hazardu nadal tak wyglądają.

 


Jeżeli potrzebujesz pomocy lub chcesz porozmawiać skontaktuj się z nami

Telefon +48 729-29-78-78

Email kontakt@nowy-dzien.pl

Ośrodek leczenia uzależnień

Nowy Dzień


Godziny przyjęć

  • Poniedziałek - Niedziela: Czynne całą dobę