Jeżeli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami

Telefon +48 729-29-78-78

Dzwoń 24h na dobę


Jak pomóc mężowi alkoholikowi?

28.04.2023, administrator

Życie z alkoholikiem to wyzwanie, które wymaga od bliskich cierpliwości, empatii i wsparcia. Uzależnienie od alkoholu to choroba, która wpływa nie tylko na samą osobę uzależnioną, ale również na jej najbliższych. Pomoc mężowi alkoholikowi to proces, który wymaga zaangażowania i empatii, ale również profesjonalnej pomocy. Terapia pomoże mu w zrozumieniu przyczyn nałogu, nauczy technik radzenia sobie z emocjami i stresem, a także dostarczy narzędzi potrzebnych do skutecznej walki z uzależnieniem.

Rozmowa z mężem alkoholikiem
Zacznij od rozmowy z mężem. Porozmawiaj z nim w sposób życzliwy i zrozumiały, wyrażając swoje obawy i lęki związane z jego nałogiem. Pamiętaj, że oskarżanie i krytykowanie nie przyniesie pozytywnych skutków, a wręcz może zniechęcić męża do podjęcia leczenia. Postaraj się zrozumieć jego sytuację i potrzeby, a także wytłumacz, jakie konsekwencje dla niego i waszej rodziny może mieć dalsze spożywanie alkoholu.

Decyzja o podjęciu leczenia alkoholizmu
Jeśli Twój mąż zdecyduje się na terapię, to warto mu w tym pomóc i wesprzeć w trudnym procesie walki z uzależnieniem. Prywatny ośrodek terapii uzależnień Nowy Dzień oferuje kompleksową i profesjonalną pomoc dla osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu. Nasi specjaliści pomagają w identyfikacji przyczyn nałogu, opracowaniu skutecznych technik radzenia sobie ze stresem i emocjami oraz w pracy nad budowaniem pozytywnych relacji z bliskimi.

Zadbaj o własne zdrowie
Pomoc mężowi alkoholikowi to trudny proces, który wymaga równoczesnej opieki nad własnym zdrowiem emocjonalnym i psychicznym. Nasz ośrodek oferuje wsparcie zarówno dla osób uzależnionych, jak i ich bliskich. Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz porozmawiać, skontaktuj się z nami.

Telefon +48 729 29 78 78
Email kontakt@nowy-dzien.pl